top of page

2021’nin en trendy güzellik ürünü: Face Roller

Güncelleme tarihi: 4 Tem 2021

Sosyal medyada büyük ilgi gören son güzellik ürünü, face roller’lar. Influencerlardan, A list ünlülere, face roller’lar ve özellikle gül kuvars face roller’lar, günlük güzellik rutinlerinin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Peki ya face roller nedir, sunduğu faydalar nelerdir, güvenilir mi , vaad edilen faydaları sağlıyor mu? Bu yazıda , face roller’ları, nasıl kullanılacağını ve potansiyel faydalarını inceleyeceğiz.

En trend güzellik ürünlerinden: Face Roller
Face Roller

Face Roller Nedir?


Tasarım olarak face roller’lar merdaneye benzemekle birlikte daha küçük ölçüdedirler. Genellikle yeşim taşı veya gül kuvarsından yapılırlar fakat son zamanlarda birçok farklı doğal taştan da yapılmaktadırşar. Pembe kuvarstan yapılanlar en popüler olanlarıdır.

Face Roller’lar genellikle iki tasarım seçeneğiyle sunuluyor,

1. Bir standart yuvarlanma ucu ile

2. İki yuvarlanan uçlu; standart bir ve daha küçük bir yuvarlanma ucu.

Standart yuvarlanan uç boyun, alın, yanaklar ve çene hattı için tavsiye edilirken, daha küçük yuvarlanan uç göz altı gibi ulaşılması zor yerler için uygundur. Popülerlikleri nedeniyle, pazarın artan güzellik ihtiyaçlarını karşılamak için artık farklı silindir tasarımları mevcuttur. Markalar, geleneksel pürüzsüz kristal silindirlerden tırtıklı silindirler gibi niş silindirlere doğru ilerliyor. Yenilikçi tasarımlar, çeşitli yüz problemlerinin yüz masaj silindiri taleplerini karşılıyor.

Face Rolling Nedir?

Face Rolling, sadece face roller kullanarak yüzünüze masaj yapmaktır. Vücudun herhangi bir yerine masaj yapmanın sayısız faydası vardır. Bu durumda face roller kullanmak yüz masajının faydalarından yararlanmanızı sağlar. Faydaları arasında, özellikle sabahları şişkinliği azaltmak, fazla sıvıyı boşaltmak ve zamanla cilt yüzünü tonlamak yer alır. Yüze face roller ile masaj yapılırken genellikle yağ veya serum önerilir. Yağ veya serum, taş veya merdane kafasının yüz üzerinde rahatça kaymasını sağlar.

Face Roller kullanmaya değer mi?

Yüzlerimiz, yüzümüzün görünüşünden kısmen sorumlu olan çok sayıda kastan oluşur. Zamanla, bu kasları nasıl kullandığımıza bağlı olarak, kaslar sıkılaşabilir, gerginleşebilir ve hatta düzenli kullanmazsak gevşeyebilir.


Bu değişiklikler görünüşümüzü ve aynı zamanda hissetme şeklimizi olumsuz etkileyebilir. Bazen, genç bir görünüm sağlamaya yardımcı olmak için yüz kaslarımıza masaj yaparak uyarmamız gerekebilir. Yüzlerine masaj yapan çoğu insan ellerini kullanır, bu da bazı sonuçlar verir; ancak, bir face roller kullanmak kadar iyi olmayabilir.


Face Roller yüzünüze ne yapar ?

Örneğin, basittçe tıpkı normal bir vücut masajının yapacağı gibi yüzünüzü gençleştirebilir, stresi azaltabilir ve hatta gerginliği gidermeye yardımcı olabilir. Yüzünüzdeki olumlu etkiler tüm vücudunuz tarafından hissedilecektir.


Başlıca Faydaları

  • Yüzünüzdeki kan dolaşımını iyileştirmek. Tokyo Teknoloji Enstitüsü'ne göre face roller kullanmak yüzünüzdeki kan akışını önemli ölçüde artıracaktır. Kurum, kısa ve uzun vadede face roller uygulamanın ne kadar etkili olduğunu belirlemek için deneyler yaptı. Deneyden elde edilen sonuçlar çok cesaret vericiydi, hatta face roller’ların uzun süreli kullanımının kan akışı yanıtını iyileştirebileceğini sonuçlarına varıldı.

  • Sabah şişkinliğini azaltın. Uzun bir gece uykusundan sonra bazılarımız kabarık yüzler veya göz torbaları ile uyanır. Şişlik, lenfatik sistemin zayıf drenajının bir sonucudur.

  • Uyku. Uzun süre bir pozisyonu koruduğumuz için, lenfatik sıvı yüzün birkaç bölgesinde birikme eğilimindedir. Sabahları pembe kuvars face roller masajı yaparak, sabah şişkinliğini gideren uygun lenfatik drenajı uyarabiliriz.

  • Çabuk soğur ve yatıştırır. Roller’ınızı gece buzdolabında saklayıp sabahları kullanarak serinletici ve yatıştırıcı bir etki elde edebilirsiniz. Soğutma etkisi ayrıca sabah şişkinliğini azaltmaya ve yüze kan akışını uyarmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca cilt gözeneklerini sıkılaştırmaya da yardımcı olabilir.

  • Cilt bakımı ürünlerinin dağıtımı. Çoğu durumda, insanlar face roller uygularken yağlar ve serumlar ile uygularlar. Yağlar ve serumlar, rollerın kaymasını kolaylaştırırken, cilt bakım ürünlerinin eşit şekilde dağılmasına yardımcı olur. Cilt bakım ürünlerinin emilimine yardımcı olduğuna dair bir çok bilgi bulunmaktadır, ancak bu durum henüz kanıtlanmamıştır.

  • Kas gerginliğini, stresi ve ağrıyı gidermek. Sıcak taşlar, kas gerginliği, stres ve ağrıdan kurtulma sağlar. Benzer şekilde, kuvars kristalleri de ısıtıldıktan sonra yüzü rahatlatır. Taşın ısı ve yuvarlanma etkisi yatıştırır ve sakinleşir, yüzdeki kas gerginliğini azaltır. Bu, herhangi bir yüz ağrısını azaltır ve yuvarlandıktan sonra rahatlatıcı bir etki sağlar.


Bazı face roller’lar, rahatlatıcı etkilerine katkıda bulunan titreşimli teknoloji ile donatılmıştır. Örneğin, sitemizde de bulunan titreşimli pembe kuvars face roller, kullanımını daha rahat hale getiren titreşimli bir mekanizmaya sahiptir. Tüm bu faydaları bir araya getirerek, face roller, en iyi günlük güzellik uygulamalarından biri olarak kendini kanıtlamıştır. Bu faydaların sizi daha uzun süre gençliğini koruyacak canlı, gençleşmiş bir cilde bırakacağından emin olabilirsiniz.


68 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page