top of page
moods and goods   (20).jpg
LOGO_15022021-10.png

Doğal taşlardan ilham alınarak tasarlanan aksesuarlar.

moods and goods hikaye boyutu (10).jpg

KOLYELER

İlham Kaynağımız olan Mala'nın Hikayesi

Mala ,  doğu  medeniyetlerinde  meditasyon sırasında dua, olumluma, mantra veya niyet tekrar ederken  zihni odaklamak ve düşüncelerden uzak tutmak için geliştirilmiş geçmişi çok eskiye dayanan meditasyon tespihi olarak da adlandırılan kadim bir araçtır. 

 

Tam bir Mala  108 boncuk  artı bir guru veya meru boncuk içerir. 108 taşlı tam bir mala kolye olarak  veye bileğe sarılarak kullanılabilirken, 54 boncuk içeren yarım mala veya bir bileklik olarak kullanılabilecek 27 boncuğu olan bir bilek mala olarak da dizilebilirler. Guru (öğretmen) veya meru (dağ) boncuk genellikle diğer mantra boncuklarından daha büyüktür ve mantra tekrarlarını saymak için bir başlangıç ve bitiş noktası sağlar. Mala'yı son bir düğümle bitirmek için guru/meru boncuğunun ucuna bir püskül bağlanır.

Mala'lar ruhsal uygulamalarınız, meditasyonunuz, veya dualarınız sırasında farkındalığımızı ve konsantrasyonumuzu odaklamamıza yardımcı olan bir araçtır. Ayrıca, mala'nızı gün boyunca takarak niyetlerinizin sürekli bir hatırlatıcısı olarak size hizmet edecektir.

bottom of page